کشف لینک موجود در QR و EXIF

کشف لینک موجود در QR و EXIF ، نتایح تست سئو

با یک مقاله سئو دیگر در خدمت شما دوستان عزیز هستیم. در این مقاله میخواهیم به تست لینک های موجود در کد های QR و EXIF بپردازیم و سوالاتی که مطرح میشوند را پاسخی براش پیدا کنیم.

اگر شما نیز دارای وب سایت هستید یا اینکه جزء آن دسته از افرادی هستید که در زمینه بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو فعالیت می کنید شاید سوالات زیر نیز برای شما هم مطرح شده باشد و دنبال پاسخی برای سوالات خود باشید:

  1. آیا گوگل URL های موجود در کدهای QR را کشف می کند؟
  2. آیا گوگل URL های موجود در EXIF را کشف می کند؟

پاسخ این سوال ها تا این لحظه خیر می باشد.

بر اساس تحقیقی که در وب سایت dejanseo.com.au انجام شده است، ربات های موتور جستجوی گوگل فعلا قادر به پیدا کردن لینک های موجود در EXIF و کدهای QR نیستند. این تحقیق که بر مبنای استفاده از لینکی در EXIF یا کد QR در یک صفحه ایندکس شده و پایش مراجعات ربات های گوگل در صفحه  مقصد لینک است، مشاهده شده که این صفحات مقصد مورد جستجو و مشاهده ربات های گوگل قرار نگرفته اند.

به عنوان یک متخصص سئو یا به عنوان یک صاحب وب سایت باید به این نکته توجه داشته باشید که لینک های شما باید همواره توسط موتورهای جستجو مورد شناسایی قرار بگیرند پس اگر از این کدها در سایت خود استفاده می کنید مطمئن شوید این کدها را درست بهینه سازی کرده و قابلیت جستجو بودن را دارند.